Интервью >> Александр Самандас

ОЛЕКСАНДР САМАНДАС: ЖИТТЯ - ЦЕ ТЕ, ЩО ЗАПАМ'ЯТАЛОСЬ!

 

Как раз в аккурат, ко Дню Рождения подоспело и интервью с именинником! Улыбаюсь  Александр, один из самых преданных игроков клуба, играет давно и практически во всех турнирах клуба!  Без него уже трудно представить КЛФП «Харьков»! Итак, с огромным удовольствием, приступаю:

 

- Александр, интервью с тобой, как с одним из старожилов клуба посвящено «15-летию» клуба КЛФП «Харьков»! Расскажи, как ты попал в КЛФП «Харьков?

            Почнемо з того, що мені, на жаль, не пощастило зіграти з самого початку заснування Клубу. Але все-одно я вважаю себе одним із старожилів «Харкова», адже плюс-мінус сезон – це не так вже і важливо. Я на власні очі бачив становлення клубної інфраструктури, держав в руках газети клубу, надруковані на звичайній друкмашинці і розтиражовані на певну кількість, якимось чином впливав на шліфування зараз діючих правил гри під час голосування. А ще навіть брав участь у турнірі НХЛ -прогнозуванні хокейних матчів. Для багатьох сьогоднішніх гравців це здаватиметься дивним, але було і таке.

А почалось все із звичайного оголошення в газеті «Український Футбол» і звичайного листа – заявки на імя Сергія Стрільця. Пригадую, хвилювався, наче я мав отримати не правила гри, а чек на мільйон баксів. І, що головне, перша ж кореспонденція (а це правила і коротенький лист від Сергія) настільки захопила мене, що зараз без КЛФП «Харків» я себе вже не уявляю. Здавалося б, дорослий дядько, але це дійсно так. Третина життя повязана з Клубом, і я ніскілечки не жалію про той колись давним-давно написаний лист – заявку в Харків.    

- Какое место в твоей жизни занимает клуб? И что изменилось в твоей жизни за эти 15 лет?

            Не хочу повторятися, адже, відповідаючи на перше питання, ви зрозуміли, що таке КЛФП для мене. Додам тільки, що за час перебування в клубі у мене зявилося два-три десятки нових знайомих, купа нових вражень і приємних переживань.

            Щодо прожитих 15ти років, то, звичайно, якісь зміни відбулися, але головне, що живі і здорові мої рідні та близькі мені люди.

- Кстати, ты сейчас где и кем работаешь, если не секрет? Улыбаюсь

            Наразі це для мене достатньо болюча тема. Коли я отримав питання для інтервю, то ще мав роботу (якщо чесно, то не хочеться згадувати про неї, а особливо про керівництво). Зараз поки що безробітний, але вже пройшов конкурс і чекаю на результати спец перевірки, яка проводиться при зарахуванні на держслужбу. Надіюсь, що все пройде добре і буду працювати в районному центрі зайнятості.

- Твои самые яркие впечатления за прошедшие 15 лет пребывания в клубе?

            Мабуть за ці роки самим яскравим враженням була зустріч членів нашого клубу на матчі ЛЧ Динамо – МЮ. Погано тільки, що мало народу зібралося.

А взагалі, гра в Клубі додає стільки позитиву, що виділити щось дійсно саме головне дуже не легко. 

- В Суперлиге за все время твоя Нива выше 3-го места не поднималась и в Вышку за 10 лет так и не вышла. Засиделась она в девках! Улыбаюсь Когда ждать тебя в элите?

            Коли вийду – тоді і скажуJ. Не хочеться наврочити, але в цьому сезоні перспектива грати в Премєрлізі як ніколи близька. Хоча, кінцівка сезону завжди мені дається дуже складно. Не знаю, чому, але це так.

- В Суперкубке тоже не ахти. Дальше 1/8 финала (а сюда Нива добиралась аж 4 раза) пока никак? Не кубковая команда или как?

            Виходить, що так. Не вистачає концентрації на кожну стадію кубку. Якщо в чемпіонаті є шанс надолужити втрачене, то тут розслабуха в одному із матчів – і все, ти вже глядач, а не учасник.

- Единственным лучом света в темном царстве выступления Нивы в СЛ это выигрыш Кубка Сезона 2010г. Как это тебя так прорвало? Улыбаюсь

            Я й сам не знаю. Ну повинна ж рушниця хоч раз в десятиріччя вистрелити. Мабуть, так склалися зірки тоді, коли відправляв прогнози і тоді, коли проходили ігри.  

- Какие цели у Нивы на этот сезон? Неужели выход в вышку? Не поверю! Улыбаюсь

            Не вір, Віталій. І я не буду вірити, щоб не накаркати.

- Ох, Александр… И в чемпионате мира дела у тебя явно не лучше…. L  Первые пять лет команда занимала 4-6 места в отборах. Потом произошел прорыв: дважды Финляндия была третьей в финальной группе и вот в 2009г  - бронза!  Чего так долго запрягал? Улыбаюсь

            Що тут не ясного? Це ж Фінляндія – «быстрые финские парни» доооовго запрягають.

- О Кубке мира лучше не вспоминать? Дальше 1/4 никак. Недоволен Что не получается?  Почему не наследовал пример Нивы в КС?

            Чесно кажучи завдання будь-що виграти даний турнір я ніколи не ставив. Просто брав в ньому участь для того, щоб заповнити літню паузу. Це, до речі, стосується і КС. Повезе – виграю, ні – нічого страшного. В КС вже повезло, в КМ поки що ні. Надіюсь, це «поки що».

 - Перейдем к ПФЛ. Депортиво звезд с неба тут не хватал раньше. Почему команда ничего не выиграла до сих пор? Сколько ждать еще?

            По-перше, Депортиво – це команда, яка чекає на свій час.

            По-друге, Депортиво – це команда, яка приносить задоволення.

            І по-третє, Депортиво ще не сказав свого останнього слова.

- В этом сезоне Депортиво силен, по составу  как никогда. Или ты другого мнения?

            Дійсно сьогодні Депор є непоганою бойовою одиницею. І, мабуть, склад команди зразка 2001-12 є найбільш оптимальним за всю його історію. Саме оптимальним, а не найсильнішим. Якби додати сюди гравців, які грали раніше: Тристана, Валерона, Моліну, Сезара, Лінке і т.д. А який був воротчик Каньїсарес! Мабуть, після В.Чанова, чи поряд з ним – це мій кумир. Але роки летять… Що тут скажеш? Тільки одне - якщо Депортиво ввійде до першої шістки ВЛ ПФЛ, то я вИизнаю цей склад найкращим за всю історію існування ПФЛівського Депортиво. А, взагалі, Депортиво першого сезону існування в ПФЛ, як на мене, було найбільш боєздатним і найсильнішим. Тоді, в першому році свого існування ми зайняли почесне шосте місце (якщо не зраджує мені пам’ять).     

- Какие задачи у Депора на этот сезон?

            Забратись якомога вище на щаблі турнірки. А конкретно – хотілось би потрапити до «призової» шістки.

- Кого считаешь в ПФЛ фаворитами чемпионата?

Як то кажуть, тут до бабки не ходи. Юве – чемпіон. До речі в одному з післяматчевих інтервю я розповідав анекдот: «Международный олимпийский комитет принял решение на следующую олимпиаду выпустить 2 комплекта золотых медалей для хоккея: победителям и канадцам». Так от, нам, мабуть, теж треба два комплекти «золота» запровадити – один для Ювентуса, а інший для «переможця» ПФЛ. Жарт, звичайно, але в той же час і факт.

За призові місця, на мій погляд, поборються Металіст, Вердер, Реал і, якщо повезе, ще якийсь джокер (хотілось би, щоб це був Депор, але навряд чи, скоріше за все це буде Барса).      

 - Дай оценку выступления Депора в Королевском Кубке в этом году?

            Дозволь я не буду згадувати про виступ Депортиво в КК.

            Ні, нічого проти організації проведення, висвітлення, атмосфери даного турніру я не маю. Але виступ Депора – це більше, ніж розчарування. Почалось все з того, що я заявився на турнір тринадцятим. А закінчилось… жеребкуванням – Юве, Лівер, РМ. Все. 

- Согласен ли ты с негласным званием самого невезучего менеджера? Улыбаюсь

            Ні, не згоден. Щодо КК, то можна погодитись – щоразу жереб зводить з фаворитами.

А щодо невдач в чемпіонаті ПФЛ, то сам винен. Десь не заявив до складу потрібного гравця (який забив чи віддав вирішальний пас), десь вибрав невірну тактику чи не те домашнє відбиття/пас, а десь зажав грошей на придбання вундеркінда з ФА.

Так що, я вважаю, що везіння/невезіння залежить виключно від менеджера і від його менеджменту, якщо можна так сказати.

- Саша, будь ты Президентом, чтобы  ты изменил, какие новшества ввел в наших турнирах и клубе в целом?

            Президентом я точно не буду. По натурі я виконавець, а не керівник. Але, дивлячись зі сторони, можу сказати, що потрібно жорсткіше відноситись до некоректних випадів членів Клубу один до одного. Одним словом, треба грубіянів наказувати. Я розумію, що буває затяжне затишшя в конфі, аж до нудної нецікавості і банального прогнозування програмок/матчів. Але явна неповага до колег – це занадто. Будьте більш ввічливими один до одного, будь-ласка. Наша затія – це всього-на-всього тільки гра. 

- Как оцениваешь переход ФП в нашем клубе на сайт? Что надо сделать для его дальнейшего развития?

            Якби я сказав, що негативно, ви показали б мені середнього пальця або в кращому випадку покрутили б вказівним біля скроні, дивлячись в мій бік.

            А для «развития» нічого робити і не треба. Вірніше воно саме зробиться, по ходу. Дивіться, було незручно без програмок роздивлятися тільки одні прогнози – виправили, було скучно без оглядів – додали і т.д. Так що помаленько все воно відшліфується.

            А головне, на мою думку, що стосується переходу на сайт ФП-турнірів нашого Клубу, це те що є почин. Далі буде. Хотілось би побажати причетним до цього сайту, в першу чергу, я так розумію, Владу Полонському, щоб ми (Харьки) провели свій ФП-турнір на своєму сайті.     

- Как считаешь, выступит сборная Украины на ЕВРО-2012?

            Звичайно, хотілось би, щоб після фінального свистка на «Олімпійському» Кубок залишився в Україні. Але всі ми розуміємо, що Іспанія, Німеччина, Нідерланди і ще пара-трійка збірних дещо сильніші за українських козаків.Тому вихід з групи буду вважати за успіх. Хоча, вважаю, багато залежатиме від першого матчу. Якщо зможемо повторити Полтавську битву, - спіймаємо кураж і понесемось далі, а ні – залишимось статистами. Особисто я вірю в Олега Володимировича і в наших хлопців.

- В чем причина, на твой взгляд, неудач наших команд в еврокубках? Как далеко сможет зайти Металлист?

            На мій погляд основною причиною є непрофесіональний підхід до справи. Простіше кажучи – «зажрались», бабло гребуть, а грати не хочуть (більше стосується Шахтаря) і не вміють (це ближче до Динамо). Плюс десь недооцінка, десь прорахунок тренера, десь недобіг, недодача і т.д. А, якщо не викладаєшся на повну, то і результат відповідний.

            Радує, що Металіст в цьому євросезоні є для нас віддушиною. Як би далеко він не зайшов, але для себе він вже довів, що може на рівних сперечатися що з ШД, що з ДК.

            Ну і, чим чорт не жартує, чого б не зазіхнути на Кубок ЛЄ?   

- Летом 2012 в Харькове планируется встреча игроков в честь 15-летия клуба. Приедешь?

            Поки не міняв місце роботи, знав, що приїду точно. А зараз – побачимо, відпустка може не зівпасти з бажанням. Але обіцяю, що докладу максимум зусиль і різних хитрощів, щоб вирватись з географічного центру України, яким є Добровеличківка, до центру футболпрогнозного і за сумісництвом першої столиці нашої держави. До речі, жодного разу ще не був в Харкові, то ж стимул побачити нове подвійний.    

- Твои пожелания клубу и игрокам.

            Побажання гравцям тільки одне і саме головне – будьте здорові, а Клубу довголіття і набрання обертів, зважаючи на реанімацію клубного сайту.

 

Ты уже отвечал на блиц-опрос, но давай освежим твои вкусы! Улыбаюсь

 

Блиц-опрос:

Любимый футбольный клуб:  Нива Вінниця, Шахтар Д

Любимая футбольная сборная:Україна, Голландія, деякою мірою Данія і Фінляндія

Любимый футболист: переможці Кубку володарів кубків-86, а особливо В.Рац, В.Чанов, О.Заваров

Любимый стадион:наш рідний «Колос», що в Добровеличківці. Але кажуть, що і в Києві непогано Олімпійський реконструювали. Треба поїхати пересвідчитись.

Самые приятные футбольные воспоминания:перемога ДК у 86му, перемога олімпійської збірної СРСР  в 88му, виступ національної збірної СРСР на ЧЄ-88 і, звичайно, зустріч гравців Клубу на матчі ДК-МЮ.

Личность, с которой ты бы хотел встретиться:Валерій Васильович (на превеликий жаль, мрія нездійсненна). 

Любимый актер: Є.Леонов, О.Гуськов

Любимая актриса:немає

Любимый фильм: фільми Л.Гайдая

Любимый стиль музыки: радянський рок, панк-рок, ска, шансон

Любимый певец: В.Цой

Любимая певица: немає

Любимая группа: Кіно, Сектор Газа

Любимая песня: Червона Рута і інші пісні В.Івасюка. А взагалі гарних пісень дуже багато, все залежить від настрою.

Любимая ТВ передача:Кварталівські програми, Велика різниця, Камеді і т.ін.

Любимый художник: немає

Любимый жанр литературы: детектив

Любимый писатель: мабуть, О.Мариніна

Любимое произведение: її ж

Любимый литературный герой:немає

Любимый цвет: бірюзовий

Любимая марка машины:BMW

Любимое женское имя: Таня

Любимое мужское имя: Іван

Любимый месяц: всі весняні, а березень, мабуть, найбільше.

Любимый день недели: пятниця

Любимое число: 19

Любимый спортсмен: Віталій Кличко, Чарльз Барклі

Любимая спортсменка: Л.Підкопаєва

Любимый спорт помимо футбола: хокей, баскетбол, більярд

Любимый зверёк /птица/: німецький вівчар Мухтар

Любимый напиток: кава, з алкогольних - пивко

Любимая еда: смажена картопля з мяском, часничком, перчиком.

Любимая трапеза: пікнік з друзями

Любимый тост: навіть не знаю. Завжди обовязково підіймаємо за здоров’я.

Любимая пора года: найбільше люблю весну. Але й інші пори року по-своєму прекрасні.

Что бы ты взял с собой на необитаемый остров: ---

Самое романтическое путешествие: поки що це відпочинок в зимових Карпатах (вже три роки поспіль відпочиваю там із сімєю).

Твой талисман: кулончик з ангелом-охоронцем

Лучший подарок, который тебе дарили: це все в дитинстві. Зараз переважно дарую я.

Твой любимый стиль одежды: зручний – джинси, футболка, світер

Основное твое достоинство:нехай хтось інший про це скаже.

Основной твой недостаток:відкладати справи «на потім» і «тягнути до останнього» 

Самое удивительное для тебя открытие:затрудняюсь відповісти. Багато чого цікавого відкрило людство.

Твой девиз: все, що не відбувається, все – на краще

Любимое изречение: Життя - це не прожиті дні, це те що запам`яталось

Мечта: зараз мрія повязана з донькою – хочу, щоб у неї в житті все склалося добре

Самое главное событие в жизни: поява на світ моєї найдорожчої людини – донечки Танюшки.

 

Ну, що ж, Олександр, щиро дякую за бесіду. Бажаю, щоб на наступний ювілей клубу ти здобув купу титулів та трофеїв! Але найголовніше, звичайно не це! Головне – щоб ти у любому віці отримував від гри в нашому клубі задоволення!!!

 

Интервью брал Виталий Андрейчук

← Назад


Оставить комментарий


Последние интервью